Souvislosti boreliózy s lymskou artritidou

Jak jsme si již řekli, tak bakterie Borrelie umí v těle nadělat pěknou paseku. Dalším z míst, kde se ráda usídluje, jsou klouby, kde se projevuje ve formě artritidy.

Počáteční stádium infekce je velmi často doprovázené bolestmi kloubů a svalů. V tomto stádiu se po těle dostane velmi rychle a během několika dní, ale artritida se pak projeví až za několik měsíců od nákazy.

Nejčastěji zasaženými místy při lymské artritidě jsou klouby, šlachy a tíhové váčky. Při akutních atakách mohou postižené klouby silně otékat až na čtyřnásobnou normální velikost. Tyto projevy se objevují v pravidelných intervalech.

I při aktivní lymské artritidě je velmi obtížné Borrelie v těle nalézt dokonce i z biopsie. Ani několika měsíční léčba antibiotiky nezaručí její vyléčení.

Hlavním faktorem, který ovlivňuje artritické záněty, je stav imunitního systému, proto velice záleží na tom, jak se o své tělo dlouhodobě staráte, zda ho detoxikujete a pečujete o své prostředí, ve kterém žijete.

Ať už je projev nákazy boreliózou jakýkoliv, všeobecně platí, že je velice těžko odstranitelná i po dlouhodobé léčbě antibiotiky. Z toho důvodu je vhodné zařadit do života pravidelnou a dlouhodobou detoxikaci přírodními produkty.

Mezi účinné byliny, které pomáhají vyhánět boreliózu z těla patří: základní – právenka latnatá, křídlatka japonská a kočičí dráp. Doplňkové jsou potom kozinec a smilax, které znatelně snižují spirochetální zatížení těla, posilují imunitu a utlumují primární symptomy.

K urychlení celého procesu detoxikace je vhodné zařadit frekvenční terapii.

Zdroj: Borelióza, Stephen Harrod Buhner, 2014

cats-claw

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie