Emoce vyvolávají nemoce

Nedávno jsem sdílela video, kde se mluvilo o vlivu emocí na fyzické nemoci, které mě dovedlo k sepsání náhledu do psychosomatiky.

Naše zdraví začíná na úrovni myšlenek, které vznikají z převzatých vzorců z výchovy a v současné době z vnějšího světa. Tyto myšlenky v nás vyvolávají různé emoce a každá emoce má úzké spojení s dráhami v těle, které svým vlivem oslabují. Ve chvíli, kdy dojde k jejich oslabení, začnou se projevovat fyzické nemoci či projevy bolesti na našem těle. Překročí-li taková zátěž míru únosnosti pro naše tělo, projeví se to životně ohrožujícími nemocemi.

Co, kde a jak působí?

img_3612Emoce a jejich působení na zdraví je velice obsáhlé téma, nicméně se to níže pokusím zlehounka přiblížit v souvislosti s ročními obdobími a meridiány.

Játra a žlučník nám oslabuje přemíra vzteku. Jakmile se necháme lehce vykolejit a rozčílit, usazuje se to právě v těchto orgánech. Následkem potom mohou být bolesti hlavy, oční poruchy, alergie, kožní vyrážky a další.

Deprese, smutek ale i extrémní přemíra radosti nám zase oslabuje srdce, tenké střevo, tři ohřívače a osrdečník. Jakmile dojde k jejich nevyrovnanosti, mohou se projevovat problémy typu: bolesti v krku, závratě, cévní poruchy, diabetes, žloutenka, anémie, srdeční či zažívací potíže atp.

Na žaludek, slezinu a slinivku zase působí starosti a přemítání. Pokud nám v hlavě jedou příběhy, co by jak mělo či nemělo být, přemýšlíme příliš do budoucnosti a nebo se vracíme k minulosti, oslabuje to právě tyto orgány. Důsledkem jsou potom zažívací a menstruační potíže, afty, diabetes a mnoha jiných.

Jako další v pořadí jsou plíce a tlusté střevo, na které působí smutek a žal. Tyto emoce se na nás projevují ve formě ekzémů, chřipkovitých onemocnění, nachlazení, rýmou aj. Protože jsou to orgány, které jsou v nejvyšší činnosti právě na podzim, stačí se jen trochu rozčílit a během chvilky se to na těle projeví v této formě.

Přidáme-li k tomu strach, který ovládá ledviny a močový měchýř, máme z toho hned angínu. Tyto dva orgány jsou v nejvyšší činnosti v zimě. Typická je pro ně bázlivost, lehkovážnost a neschopnost mít životní cíle. Projevy pak dále mohou být ve formě kazivosti zubů, močových potíží či problémů se sluchem a jsou také zdrojem vysokého či kolísavého tlaku.

Tak to byl takový náhled do psychosomatiky.

Radujte se z maličkostí. Tvoří to postupné krůčky k tomu citit se  lépe.

Osobně jsem v tomto období zařadila do užívání produkty na podporu plic a tlustého střeva, právě abych vyrovnala energetiku orgánů v nejvyšší činnosti a vyhnula se nebo zmírnila případné útoky, které by vedly ke chřipce či nachlazení. Bioinformační produkty působí i výborně na psychiku, proto pomáhají zmírnit emoční ataky.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie