Proč jsme na dovolené nemocní?

Velice často se setkávám s tím, že lidé odjedou na dovolenou, kterou pak z části promarodí. Najednou se z místa, na které jste se celou dobu těšili, stane zkažená dovolená většinou za drahé peníze a vy jste znechucení, jak je život mizerný, protože vám nedopřeje ani ten týden bez starostí.

V prvé řadě si uvědomte, s jakými myšlenkami se na dovolenou chystáte. Těšíte se na každou budoucí chvilku nebo hledáte už s předstihem, kdy vás co nepříjemně překvapí? Jedete celý rok na krev a ten týden dovolené je pro vás jediným odpočinkem? Ba dokonce během roku přecházíte nachlazení a bolesti?

img_3560-effectsNedivte se, že pak dovolenou strávíte na záchodě se střevními problémy nebo v posteli s horečkou. Možná teď namítnete, že jste snědli něco špatného nebo vás někdo nakazil či snad ta klimatizace v letadle? Všechny tyhle varianty byly jen spouštěčem něčeho, co by stejně dříve nebo později přišlo.

Celý rok se neposloucháte a veškeré volání o odpočinek přehlížíte a dokonce ho zaženete chemií, hlavně, když to bude během hodiny pryč. K tomu si hromadíte negativní emoce a směřujete pozornost na všechny negativní události v široko-dalekém okolí. Tělo už křičí, tak ho zase umlčíte a takhle to pokračuje pořád dokola.

Najednou se ocitáte na dovolené. Konečně možná i vypnete telefon, dáte nohy na lehátko a ejhle, je mi zle. Tělo právě dostalo znamení, že má prostor pro detoxikaci a všechno, co jste do něj stihli nahromadit a ještě potlačit, se právě probudilo a chce ven, protože najednou ví, že jen tak neutečete do práce za zdánlivě neodkladnými záležitostmi, ale pěkně v klidu si poležíte.

Tady totiž přišel ten čas, kdy se máte zamyslet, v čem jdete proti sobě, kde jste nespokojení a kde můžete udělat nějakou změnu. Ve chvíli, kdy to potlačíte a věnujete pozornost, jen tomu, jak se ta dovolená nepovedla, tak tím vůbec nic nezměníte. Nakonec se vrátíte domů, zajedete do stereotypního kolotoče a za rok se to znovu opakuje.

Pro případ, že Vás na dovolené něco přepadne, doporučuji naší přírodní lékárničku nejen na cesty http://odnemocikezdravi.cz/prirodni-lekarnicka-nejen-na-cesty/, která pomůže k odstranění všeho, co do těla nepatří a zároveň nastartuje harmonizaci všech vašich orgánů, ať už jsou zasaženy stresem či nějakými vetřelcem.

Tak jakou chcete trávit dovolenou příště? Záleží jen na vás, jak se o sebe staráte.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie