Jak můžeme být pozitivní?

dsc_0342

Ze svého okolí slyším velké množství negativních pohledů na svět, situace a prostě na běžné věci v životě. Pro některé to je možná normální, ale jelikož jsem se rozhodla žít pozitivně, tak mě až zaráží, kolik negativního máme všude kolem sebe.

Dobře, já se tomu nedivím. Každodenní informace o tom, co se děje ve světě jsem nikdy nepovažovala za pozitivní a to ani v malém věku. Ve filmech můžeme vidět spíš hodně násilí nebo komedie, které vše zesměšňují. Telenovely nám ukazují sílu majetku a pohádkovou lásku, kterou nám pak někdo svým zažitým filtrem znechutí.

Tak si vlastně říkám, jak můžeme být pozitivní? Úplně jednoduše. Prostě se rozhodneme.

Není to tak dávno, co jsem byla schopná z tragédie udělat ještě větší tragédii. Věčně jsem byla s něčím nespokojená a špatnou situaci jsem musela pořád dokola probírat, jak se asi mohla stát…

Jednoho dne jsem si uvědomila, že takhle mě to opravdu nebaví. Vyčerpávalo mě to ještě víc a řešení to nikde nemělo. Jen jsem se motala v kruhu jako křeček ve svém kolotoči.

Vy, co ještě nemáte vypnutou televizi a zprávy, tak je to první krok k tomu se osvobodit. Věřte mi, že nemusíte ke SVÉMU životu vědět, co se kde šustne.

Dalším krokem je si uvědomit svá slova, která používáte. Jednoho dne jsem si s kamarádkou zakázala psát o negativních věcech. Prostě jsme se domluvily, že si každý večer napíšeme, co se nám ten den povedlo. No nebudu vám říkat, že to bylo jednoduché, protože ze začátku máte pocit, že snad nic pozitivního není a ani při tom vašem životě být nemůže.

Toto předsevzetí začínalo na větách typu „Dneska jsem měla krásné počasí. Byla jsem si sednout v kavárně. Měla jsem příjemnou pracovní schůzku.“ Ta schůzka by vám přišla úplně normální, ale když najednou máte najít něco hezkého, uvědomíte si, že jste si prostě s někým hezky pokecali.

Tento typ tak trochu dolování hezkých myšlenek trval asi týden. Pak nás to přestalo bavit. Ale protože jsem se rozhodla, že chci mít v životě tu radost, tak i tohle mi pomohlo. Najednou se opravdu začaly vynořovat hezké věci, které jsem skutečně dokázala ocenit a čím větší pozornost jsem jim věnovala, tím se objevovaly častěji a častěji.

Takže jde to. Pokud něco chcete, věřte, že i ten nejmenší čin či krok, který pro to můžete udělat, má ohromnou sílu a moc.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie