Borelióza

img_3616

Borelióza – velice obávané onemocnění přenášené klíšťaty na svého hostitele a to buď na zvíře nebo na člověka. Jedná se o nejsložitější bakterii, která se často chová jako parazit a okamžikem přisátí se dostává do organismu.

Je to tak a nemá cenu se obávat, protože čím větší pozornost budeme na klíšťata směřovat, tím větší je pravděpodobnost, že na sobě nějaké najdeme.

Borrelia je velice mazaná bakterie a rychle si najde tkáň, ve které jí bude dobře. Nejčastěji napadenými místy jsou místa, kde je dostatek kolagenu, proto může stát za dlouhodobými problémy s klouby. Také může stát za mnoha chronickými stavy a způsobuje dysbalanci mezi lymfocyty.

Borelióza má 3 stádia a to rané, diseminované a pozdní.

Rané se projevuje během několika dní nebo týdnů. Jedná se o počáteční infekci, kdy je v těle málo rozšířená a jediným příznakem je infekce zvaná „býčí oko“. Zde je nutné přeléčení antibiotiky.

Deseminované stádium je přechodné mezi raným a pozdním. Pozdní stádium je v případě, že pronikla do mnoha částí těla a trvale se v nich usídlila. Projev je u každého v jiném časovém horizontu a jiným způsobem. Někdy se projeví za několik málo měsíců, u někoho jiného za mnoho let a někomu se nemusí projevit vůbec. Je to otázkou imunity a toho, jak se o sebe staráme a pečujeme.

Mezi nejznámějšími chronickými projevy, které může mít na starosti právě Borrelia jsou: chronická únava, bolesti hlavy a deprese – tedy napadení CNS, artritida a jiná kloubní onemocnění. Mohou se vyskytovat problémy se srdcem, zrakem či ušima.

Likvidace v chronickém stádiu je potom záležitost dlouhodobé detoxikace různými přírodními produkty a jejich výběr závisí na tom, kde se bakterie usídlila.

Borelióza je velice přizpůsobivá imunitním odpovědím nakaženého člověka a proto rychlost léčby záleží na tom, jak rychle jí odhalíme a začneme likvidovat.

Na podporu odstranění mám k dispozici plazmový generátor. Jedná se o frekvenční terapii, kterou považuji za nejrychlejší a nejúčinnější při odstraňování parazitů a je vhodná jako doplněk při detoxikaci.

 

Zdroj: Borelióza, Stephen Harrod Buhner, 2014

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie