„Co chci?“ Měla by být základní otázka každého z nás

Otázku: „Co chci?“ jsem začala z vlastní zkušenosti považovat za základ svého života. Všichni jedeme v režimu pravidelných činností a zaběhlých rituálů, ale dělají nám skutečně radost? Mnohdy považujeme negativní situace a nešťastný styl života jako naprosto normální součást, ale při tom to tak být nemusí. Stačí se jen zastavit a uvědomit si, co v tom našem životě vlastně chceme mít, a proto se s vámi podělím o stůj příběh.

Akorát panovalo zimní období, když jsem si začala uvědomovat, že ve svém životě potřebuji udělat změnu. Moje neštěstí a zoufalství ze současné situace narostlo do takové míry, že už bylo jen otázkou času, kdy by se to začalo projevovat ve větším množství na mém zdraví.

V té době jsem se rozhodla navštívit svou terapeutku Lenku Pavlíkovou, protože jsem prostě potřebovala věci rozpohybovat a ona mi vždy dokázala nahlédnout na věci z jiného úhlu pohledu.

V průběhu měření se mě zeptala právě touto jednoduchou otázkou „Co v životě chceš?“ Docela mě zaskočila, protože jsem se nad tím vlastně nikdy nepozastavila. Ano, každý máme sny, ale mnohdy si je zazdíme naší negativitou, že jsou nedosažitelné nebo že si to nezasloužíme, či přijmeme za své, že se nás to netýká. Moje odpověď tenkrát byla jasná. „Chci být šťastná.“

V našem rozhovoru jsme pokračovaly dál. „Dobře a co to pro Tebe znamená?“ Tohle už byla těžší otázka. V té době mě trápila práce a já se rozhodovala dát výpověď. Najednou jsem před sebou měla jasný krok, který mě začne vést k vysněnému cíli. Ano, právě tak jsem si potvrdila, že mé rozhodnutí práci změnit, je ten správný směr.

Z této terapie jsem odcházela se slovy v uších: „Máš nad čím přemýšlet.“ A měla pravdu. Od té doby vždycky, když mě něco rozhodí, se sama sebe ptám: „Co vlastně teď chceš?“ a pokud něco není takové, aby mě to dělalo šťastnou, tak dělám všechno pro to, aby se to změnilo.

Od té doby se postupnými kroky v mém životě změnilo hodně. Na věci pohlížím vždy z té dobré stránky, protože vše, co se v našem životě děje, je správně. Mám práci a okruh lidí, kteří mi dělají radost, a tak se každý den usmívám. Proč? Protože mě to dělá šťastnou. Nic nepadá z nebe jen tak a proto je pro naše sny vždy potřeba něco udělat, byť je to jen ten sebemenší krok.

Takže na závěr mé otázky zní: „Co v životě chcete a co pro to můžete udělat?“

1-645

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie